Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
„Воините“ трнаа со победа во НБА финалето
3.06.2016.

 Шампионот во НБА лигата Голден Стејт почнаа со победа во финалната серија против Кливленд, откако синоќа на домашен терен, „воините“ славеа со 104:89 во првиот натпревар во Оукленд.

Триумфот на составот од Калифорнија беше исклучително важен и поради начинот на кој беше постигнат, бидејќи ѕвездите на тимот Стеф Кари и Клеј Томпсон немаа ден и останаа само со 11, односно 9 поени. Резервистите од клупата сепак помогнаа домашните да започнат со победа.

Ливингстон заврши со 20 поени, Барбоса постигна 11 со 100% ефект од поле (5 од 5), а Игуодала помогна со 12 поени. Ирвинг го предводеше Кливленд со 26 поени, Леброн Џејмс додаде 23. Следниот меч се игра повторно на теренот на Голден Стејт ноќта меѓу недела и понеделник

 
Запрена продажбата на Астон Вила
3.06.2016.

 ФА и Премиер лигата ја запреа продажбата на Астон Вила. Тони Џантон нема потребни средства за да го води клубот од Бирмингем, па новиот договор за стекнување на контролниот пакет акции на Астон Вила пропадна. 

Раководството на Премиер лигата и Фудбалската асоцијација на Англија ги запреа сите процедури околу продажбата на клубот, откако стана јасно дека новиот купувач ги нема потребните средства. Минатиот месец Кинезот и американскиот бизнисмен Ренди Лернер постигнаа принципиелен договор за трансакцијата, која сепак по се изгледа нема да се случи.

Лернер дури и се збогуваше со навивачите на "Вила Парк" на сега станува јасно дека од доаѓањето на кинескиот инвеститор нема ништо.

 
Конте го носи Кандрева во Челзи
3.06.2016.

 Новиот менаџер на Челзи, Антонио Конте, и понатаму инсистира на доведување фудбалери од италијанската Серија А во новиот состав на лондонските „Сини“. Како што објавија неколку водечки италијански весници, нова трансфер желба на Конте е голгетерот на Лацио и на италијанската репрезентација, Кандрева.

„Лацијалите“ изразиле подготвеност да разговараат со лондончани околу продажбата на италијанскиот репрезентативец, но исто така веќе ја поставиле минималната цена под која нема да преговараат. Лацио за Кандрева бара минимум 25 милиони евра.

Лацио во овој момент, пак, главно е фокусиран на пронаоѓањето на ново тренерско име. И натаму не е сигурно доаѓањето на Чезаре Прандели, па од клубот сега почнале да разговараат и со Монтела и со Пипо Инзаги.

 
Силна конкуренција на „Македонски Бисер“
2.06.2016.
 Aгенцијата за млади и спорт го најави одржувањето на најголемиот Македонски интернационален турнир во борење - „Македонски бисер”. Јубилејниот 40-ти по ред турнирот ќе одбележи уште два други јубилеја, 55 години од постоење на Македонското борење и 20 години од победата на Интернационалниот боречки куп за „Бучим Јака“.

 

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески потенцираше дека традицијата продолжува благодарение на вредните спортски работници од Боречката федерација и дека од буџетот на државата се издвоени 600 000 денари за овој настан.

 

„Борењето е најтрофејниот спорт во република Македонија и иако во изминативе години изостанаа големи резултати,  младите се заинтересирани за борењето и наше мислење е дека тоа ќе се врати на македонската сцена на голема врата”, истакна Спасески.

 

Прочитај повеќе...
 
ФИФА ја објави најновата ренг листа
2.06.2016.

 Mакедонската фудбалска репрезентација денеска од 19.00 часот на Арената Филип Втори ќе одигра нов пријателски натпревар и тоа против селекцијата на Иран.  

 

Во меѓувреме Светската фудбалска организација ја објави и најновата ранг листа на која ние напредувавме за две позиции и сега сме на 139-то место. Што се однесува до нашите противници во наредниот циклус квалификации за Мундијалот во Русија во 2018 година, само Лихтенштајн има полош рејтинг. Шпанија (6), Италија (12), Албанија (42), Израел (71).

 

На врвот на ФИФА е Аргентина пред Белгија, Колумбија и Германија.
 
Ракометарките на мегдан со Црна Гора
2.06.2016.

 Женските ракометни репрезентациите на Македонија и на Црна Гора денеска од 18 часот во СРЦ „Кале“ ќе го одиграат мечот од 5.коло од квалификациите за Европското првенство во Шведска.

 

Нашата репрезентација се наоѓа на последното четврто место во групата и нема шанси за пласман на ЕП додека Црна Гора има можност да биде прва откако вчера во Цеље, Словенија минимално ја победи Хрватска со 24:23.

 

Досега пласман на ЕП имаат 12 селекции:Норвешка, Романија, Србија, Чешка, Шпанија, Холандија, Унгарија, Полска, Русија, Данска, Франција и Германија а како 13.та е домаќинот Шведска.
 
Кака нема да игра за „кариоките“
2.06.2016.

 Офанзивниот фудбалер Кака отпадна од составот на репрезентацијата на Бразил за турнирот "Копа Америка Сентенарио" во САД.

 

34-годишниот поранешен играч на Милан и Реал Мадрид ) беше повикан како замена за халфот Даглас Коста од Баерн (Минхен) кој се соочува со повреда на левото колено но сега и тој нема да игра.

 

„Кака доби повреда на мускулот и ќе му бидат потребни околу 20 дена за рехабилитација", соопштија од Бразилската фудбалска конфедерација. На местото на Кака во тимот е повикан Енрике Гансо. Бразил е во групата "B" на "Копа Америка Сентенарио" заедно со Еквадор, Хаити и Перу. Шампионатот започнува на 4 јуни.
 
Гундоган ќе стане „граѓанин“
2.06.2016.

 Првиот трансфер на фудбалскиот состав Манчестер Сити во ерата "Пеп Гвардиола" е факт. "Граѓаните" официјално го најавија привлекувањето на Илкан Гундоган од Борусија (Дортмунд).

Непотврдени информации велат дека Англичаните ќе издвојат за германската ѕвезда околу 21 милиони фунти.25-годишниот фудбалер ставил потпис под четиригодишен договор.

 

Репрезентативецот на Германија ја напушта Борусија по пет години на „Сигнал Идуна Парк“ во кои освои три трофеи - Бундеслигата, Купот и Суперкупот на Германија.
 
Ѓорческа е пред нови искушенија
2.06.2016.

 Лина Ѓорческа која е најдобро рангирана од сите наши тенисерки на ВТА листата денеска ја очекува нов меч на силниот ИТФ фјучерс турнир кој се игра во Унгарија.

 

Таа по вчерашната победа против Вера Ларко од Белорусија сега ќе се соочи со Софија Ковалец од Украина во рамките од 1/4 финалето.

 

Што се однесува до настапот во двојки, Ѓорческа и Ирина Марија Бара (Романија) ќе играат во полуфиналето против Анастасија Комардина и Ребека Шрамкова (4 носителки) ИТФ фјучерсот во Унгарија се игра на земјена подлога за награден фонд од 25.000 американски долари.
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 99 - 112 од 34226
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image