Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Атлетико (М) го носи Џексон Мартинез
6.06.2016.

 Управата на финалистот во Лигата на шампионите, Атлетико (М), му ветила на тренерот на тимот Диего Симеоне, доведување на еден квалитетен напаѓач ова лето доколку тој одлучи да остане и да ги води „јорганџиите“ и следната сезона.

Според весникот „Марка“, аргентинскиот стратег добил ветување дека ќе добие одврзани раце да купи ново име во напаѓачкиот ред, а сите шпекулации водат кон колумбискиот напаѓач Џексон Мартинез чија цена на пазарот е околу 42 милиони евра.

Засега се уште не е јасно дали Симеоне сигурно ќе остане во Атлетико, затоа што имаше најава дека тој изразил желба да си замине.

 
„Воините“ вторпат го разнесоа Кливленд
6.06.2016.

 Кошаркарите на Голден Стејт поведоа со 2:0 во големото финале на НБА лигата, откако победија со 33 поени разлика во вториот меч како домаќини против Кливленд, овој пат со 110:77. Неверојатната шутерска вечер им донесе извонредни 54.3% реализација на шутевите од поле, што едноствано беше неодбранливо за гостите од Кливленд.

Во исто време Кавалирс имаа очаен шут. Погодуваа со 35.4% ефикасност од поле, додека од шутеви за три поени погодина само 5 од 23 обиди. Дрејмонд Грин заврши со 28 поени од кои и пет тројки, пет асистенции и седум скока и беше најефикасен на паркетот. Стеф Кари и Клеј Томпсон постигнаа по четири тројки и завршија со 18, односно 17 поени. 

Леброн Џејмс заврши со 19 поени, девет асистенции, осум скока и четири украдени топки, но и седум грешки. Големото разочарување беше претставувањето на Ирвинг, Кевин Лав и Џеј Ар Смит, кои заедно постигнаа едвај 20 поени.
 
Варди денеска треба да потпише за Арсенал
6.06.2016.

 Англиски BBC информира дека во текот на денешниот ден се очекува финалната одлука околу трансферот на Џејми Варди во екипата на Арсенал. Англиската репрезентација денеска се сели во Франција, во тимската база каде што ќе бидат сместени за време на Европското првенство, а Варди претходно сака да го заврши најавениот трансфер во редовите на „топчиите“.

Арсенал ќе ја плати откупната клаузула на Варди и ќе му понуди на фудбалерот четиригодишен договор со значително поголема плата. Според BBC, Варди се уште се мисли дали да го напушти Лестер.

Тој во Лестер пристигна од нисколигашот Флитвуд во 2012 година за 1 милион евра и беше еден од главните во тимот кој годинава направи сензација со освојувањето на Премиерлигата постигнувајќи 24 гола. Варди во февруари потпиша нов три годишен договор со Лестер.

 
Пеп дебитира за Сити на меч против Баерн
6.06.2016.

 Новиот менаџер на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, ќе дебитира на чело на тимот во пријателски натпревар против својот довчерашен тим, Баерн Минхен. Ова ќе се случи на 20 јули на стадионот "Алијанц Арена", каде Гвардиола помина три сезони.

Пет дена по проверката во Минхен, Шпанецот и неговиот нов тим се соочат со Манчестер Јунајтед на Жозе Мурињо во Пекинг. Минатата недела "граѓаните" успеаја да го зарадуваат Гвардиола со првиот летен трансфер, обезбедувајќи го потписот на фудбалерот на Борусија (Д), Илка Гундоган.

Засега во Сити се уштемолчат околу останатите нови имиња, но јасно е дека Гвардиола нема да остане само на едно засилување во летниот трансфер период.

 
Лихтштајнер од Јуве во Интер?
6.06.2016.

 Десниот бек на италијанскиот шампион Јувентус, Стефан Лихтштајнер може да направи изненадувачки трансфер во редовите на Интер, тврди "Кориере дело Спорт". Според изданието швајцарскиот репрезентативец е многу веројатно да го напушти Јувентус во текот на летото, а меѓу потенцијалните дестинации пред него се и Милано и Интер.

За услугите на швајцарскиот интернационалец се заинтересирани и ПСЖ и Челзи, но засега овие два клуба се уште не изразиле конкретни намери да го донесат во своите редови. Тоа му дава сериозна предност на Интер во преговорите.

Лихтштајнер минатата сезона не беше стандарден во првиот тим на Алегри и јасно е дека ќе се обиде да ја спаси кариерата со трансфер во друг клуб. Ова е дотолку повеќе јасно, откако Дани Алвеш го потврди своето доаѓање во Јуве за следната сезона.

 
Лев верува во играчите
5.06.2016.

 Репрезентативците на Германија ќе бидат во топ форма за првиот натпревар од Европското првенство во фудбал во Франција, изјави селекторот Јоаким Лев, цитиран на официјалниот веб-сајт на локалната федерација. По вчерашниот триумф против Унгарија во рамките на подготовките за ЕП, тој објасни дека на тимот му недостасуваат ритам и свежина но, дека е тоа нормално по многу тешки тренинзи за време на кампот во Швајцарија.

 

„Задоволен сум од играта против Унгарија. Тоа беше значајна победа, бидејќи ни дава стабилност и сигурност пред почетокот на Европското првенство“ вели Лев.

 

„Во моментов работите не се совршени но, ние сме сигурни во нашите сили.Сигурен сум дека пред првиот натпревар ќе изгледаме подобро" , рече селекторот на „панцирите“.
 
Алвеш се прости со фановите на Барса
5.06.2016.

 Очекуваното ново засилување на Јувентус, Даниел Алвеш, изјави дека е подготвен за новиот предизвик во кариерата. Бразилецот доаѓа во Торино како слободен агент и се очекува во наредните денови да потпише договор за две години. Тој се надева дека ќе и помогне на старата дама“ да постигне успех во Европа.

 

„Секогаш сум среќен. Дојде моментот за промена во мојата кариера. Освоив толку многу со Барселона но, сега дојде време  да побарам нов предизвик, да уживам во Италија и да помогнам на Јувентус да постигне успех во Европа“ вели Алвеш.

 

„Веќе се збогував со фановите на Барса, им реков дека не си одам засекогаш. Сигурно ќе се вратам бидејќи си останувам фан на Барса ", изјави Алвеш.
 
Бразилците разочараа, Перу го има врвот
5.06.2016.

 Фудбалерите на Барзил не ја оправдаа фаворитската улога на стартот на Копа Америка откако во првото коло во групниот дел одиграа без голови против Еквадор. Во вториот меч во групата селекцијата на Перу славеше минимално со 1 спрема 0 против Хаити.

 

„Кариоките“ на стадионот „Роуз Боул" во Пасадена“ ги разочараа фановите кои се надеваа на спектакл и пред се погодоци во мрежата на Еквадор.На крајот натпреварот заврши без победник и двете земји запишаа по еден бод и сега го делат второто место на табелата во групата „Б“. На челната позиција е селекцијата на Перу која успеа со само еден гол во мрежата на уатсајдерот Хаити да ги освои трите бода.

 

Доцна вечер ќе играат:Јамјка-Венецуела и Мексико со Уругвај.
 
Жиру:Варди ќе ни помогне да освоиме титула
5.06.2016.

 Фудбалерот на Арсенал, Оливие Жиру, кој вчера постигна два гола за Франција на пријателскиот меч со Шкотска, потенцира дека ќе биде презадоволен доколку Џејмс Варди потпише за „топчиите“.

 

„Ми рекоа дека Џејми сака да се приклучи на нашиот тим, што се добри вести за нас. Тој е фантастичен фудбалер. Очигледно ќе играме во шема 4-4-2. Во Арсенал секогаш сме имале фантастични напаѓачи а јас го сакам најдоброто за клубот. Да се надеваме дека тој ќе ни помогне да ја освоиме титулата„ вели Жиру.


„Менаџерот сака да да привлече еден или двајца напаѓачи. Се надевам дека Варди ќе постигне многу голови за нас како што правеше во Лестер ", изјави
голгетерот на Арсенал.
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 71 - 84 од 34226
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image