Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Биелса ќе го води Лацио
8.06.2016.

 Аргентинскиот стручњак Марсело Биелса ќе биде назначен за тренер на елитниот италијански фудбалски клуб Лацио, соопштува локалните медиуми.

60-годишниот Биелса постигнал договор за 3-годишна соработка по тајни разговори со раководството на тимот во Рим. Тој ќе добива плата од 2,5 милиони евра по сезона. Аргентинецот ќе го замени Симоне Инзаги, под чие раководство Лацио заврши на осмото место во Серија А во минатата сезона и не успеа да се пласира во европските клубски натпреварувања.

Управата на Римјаните разгледуваше уште три кандидатури - на Џанпиетро Вентура, Синиша Михајловиќ и Валтер Мацари, но тие отпаднаа. Вентура ќе ја преземе репрезентацијата на Италија по ЕП 2016, а Михајловиќ ќе го води Торино наредната сезона, додека Мацари ќе биде менаџер на англискиот Ватфорд.

 
Хамес Родригез останува во Реал
8.06.2016.

 Реал Мадрид се откажа од можноста да го продаде колумбискиот фудбалер Хамес Родригез, информира близок извор до раководството на Реал Мадрид за весникот  „АС“.

Фудбалерот го загуби првотимскиот статус во составот уште додека тренер беше Рафаел Бенитез, а по наследување на функцијата на  Зинедин Зидан исто така не се наоѓа често во стартниот состав. Интерес кон играчот сепак не недостасува. За неговите услуги беа заинтересирани клубови како ПСЖ, Челзи, Баерн, Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити, но предлозите им беа одбиени.

Самиот Хамес најави дека сега сака да се концентрира на настапот на Копа Америка и ќе се обиде да даде нов поттик на кариерата на „Сантијаго Бернабеу" во новата сезона.

 
УЕФА го избра идеалниот тим на сите ЕП
8.06.2016.

  УЕФА го одреди идеалниот состав за сите европски првенства по анкетата меѓу корисниците на официјалниот сајт на централата. По тројца Шпанци и Италијанци најдоа место во составот.

Најдобар голман е Џанлуиџи Буфон (Италија), кој доби 42% од гласовите и ќе биде на голот на Италија и на Евро 2016 во Франција од 10 јуни до 10 јули. Во одбрана беа избрани Филип Лам (Германија), Карлес Пујол (Шпанија), Франц Бекенбауер (Германија) и Паоло Малдини (Италија). Средниот ред е во состав на Андрес Иниеста (Шпанија), Андреа Пирло (Италија) и Зинедин Зидан (Франција).

Нападот на идеалниот тим е формиран од Марко ван Бастен (Холандија), Тиери Анри (Франција) и Кристијано Роналдо (Португалија). Повеќе од 200 000 гласа добиле само Зинедин Зидан и Паоло Малдини.

 
Игуаин ќе оди на Островото?
7.06.2016.

 Фудбалерот, Гонзало Игуаин, е на излезна врата од Наполи, објавија дел од медиумите во Италија и Англија. Информацијата ја поткрепи и вчерашното присуство на Јирген Клоп на мечот меѓу Аргентина и Чиле на Копа Америка.

 

Германскиот стратег, средбата ја следеше во друштво на Николас Игуаин, братот на голгетерот кој е воедно и негов агент. Како што јавува телевизијата „Беин спортс“, Игуаин сака да игра за Ливерпул токму поради Клоп.

Калчолигашот нема намера да го продаде
Игуаинување а клаузулата за раскин на договорот изнесува големи 70 милиони фунти.
 
Рубио може да си замине од Минесота
7.06.2016.

 Кошаркарот на Минесота, Рики Рубио, размислува околу неговата иднина во тимот на "Шумските волци", соопштува ESPN.

 

Бекот на шпанскиот национален тим призна во интервју за авторитетниот медиум дека е подготвен да ја напушти екипата за која дебитираше во НБА ако Минесота не се квалификува за плеј-офот во сезоната 2016/17.

 

Дојдов во Минесота, со надеж дека ќе му помогнам на тимот да ја прекине серијата од повеќе години во кои не учествува во плеј-офот. Играм во НБА веќе пет години а уште не сум ја почувствувал магијата на плеј-офот", коментира Рубио пред ESPN.
 
Кари и Олдриџ нема да играат на ОИ
7.06.2016.

 Соединетите Американски Држави се главниот фаворит за освојување на златото на кошаркарскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро иако во меѓувреме останаа без: Крис Пол, Ентони Дејвис, Блејк Грифин, Џон Вол.

 

Во „дрим-тимот“ нема да бидат и Стеф Кари како и центарот на Сан Антонио, Ла Маркус Олдриџ.

 

Првата ѕвезда на „воините“ сака да се посвети на рехабилитација на коленото и зглобовите додека Олдриџ има повреда на раката. Олимпијадата во Бразил ќе се реализира од 5 до 21 август.
 
Кин ќе биде подготвен за мечот со Шведска
7.06.2016.

 Капитенот на фудбалската репрезентацијата на Република Ирска, Роби Кин, тренира со полна пареа пред почетокот на Евро 2016 во Франција, соопштува денеска „Дејли Меил".

 

Напаѓачот кој страдаше од повреда на потколеницата ги пропушти контролните мечеви против селекциите на Холандија и Белорусија. Се очекува 35-годишниот ветеран да биде подготвен за првиот натпревар на Ирска на Евро 2016 против Шведска закажан на 13 јуни.

 

Во групата на Република Ирска и на Шведска се уште и селекциите на Белгија и Италија.
 
Сантош: Мораме да бидеме внимателни
7.06.2016.

 Имајќи предвид дека Кристијано Роналдо ќе биде најголемата ѕвезда на Европското првенство во фудбал кое започнува в петок во Франција, португалскиот селектор е повеќе од сигурен дека тој ќе биде мета на Исламската држава.

 

Популарноста ќе го направи магнет за можен терористички напад, убеден е селекторот, Фернандо Сантош.Терористичките закани пред првенството ги подигнаа безбедносните мерки на највисоко ниво.

 

Најгласна во заканите е ИД, но Франција се сеќава и на нападите во Париз на сатиричкиот весик „Шарли ебдо“ и на концертот во салата „Батлекан“.
 
Алвеш ќе игра во Италија
7.06.2016.

 Фудбалскиот репрезентативец на Португалија, Бруно Алвеш, кој ќе настапи за „европските бразилци“ на претстојниот континетален собир во Франција, потпишал двегодишен договор со Каљари.

 

Искусниот, 34-годишен дефанзивец, ќе пристигне на Чизмата како слободен играч откако му истече договорот со Фенербахче. Алвеш има четири шампионски титули со Порто и две со Зенит а настапувал и за Фаренсе, Гимараеш и АЕК од Атина.

 

Тој за португалската репрезентација одиграл 85 натпревари на кои постигнал 10 голови.
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 57 - 70 од 34226
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image