Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Азар го напушти тренингот
11.06.2016.

 Фудбалерот Еден Азар доби непријатен удар за време на тренингот но, се очекува неговата подготовка да продолжи според планот пред натпреварите на Белгија на Евро 2016.

 

Капитенот на "црвените ѓаволи" го напушти теренот 50 минути по почетокот на тренингот со лесна повреда во ногата.

 

Не верувам дека е нешто сериозно", изјави селекторот на белгискиот тим, Марк Вилмотс. Белгија првиот меч во групаната фаза ќе го има в понеделник во Лион против селекцијата на Италија.
 
Евра: Романците трчаа како луди
11.06.2016.

 Дефанзивецот на Франција, Патрис Евра, откри дека е изненаден од физичката издржливост на Романците во првиот меч на отворањето на Европското фудбалско првенство.

 

Многумина мислеа дека натпреварот ќе биде лесен за нас, но ние знаевме што да очекуваме. Романците на пријателските мечеви што ги одиграа неодамна против Шпанија и Италија не дозволија да примат ниту еден гол. Имав чувство дека на теренот беа 12 играчи на противникот. Романците трчаа како луди" , потенцираше Евра.

 

Франција вториот меч во групата „А“ ќе го одигра на 15 јуни против Албанија.
 
Занимливости од ЕП
11.06.2016.

 Казните предвидени за навивачите кои се одлучиле да пренесат запаливи средства или ракети на стадионите и во фан зоните, се движат од  15. 000 евра па се до затвор во траење од три години.

 

Француските безбедносни служби ќе проверуваат детално за секој елемент од организацијата на Евро 2016 вклучувајќи ја технологијата и обучени полициски кучиња, објавија шефовите на безбедносните служби во Париз.

 

Најплатен селектор Рој Хоџсон од Англија пред Антонио Конте – Италија, Фатих Терим – Турција, Јоаким Лев – Германија, Висенте Дел Боске – Шпанија… На дното е селекторот на Русија кој нема договор.

 
Хаосот продолжува
11.06.2016.

 Пред денешниот дуел меѓу Англија и Русија во Марсеј на улиците е максимално жешко, а фановите од островото по вторпат направија големи инциденти во кои се вклучиле и локалните хулигани заедно со навивачите од Русија.

 

Англичаните прво се степаа со Французите а потоа имале расправија и со навивачите на „Зборнаја“.Полицијата во Марсеј дури по нелоку часови успеала да ги раздвои завојуваните страни и да спречи далеку поголеми инциденти.

 

Очигледно дека од сите градови во Франција кои се домаќини на ЕП, Марсеј ќе остане како црна дамка бидејќи инцидентите се случуваат секојдневно.
 
„Троколорите“ се испотија но победија
10.06.2016.

 Домаќинот на Европското фудбалско првенство, Франција ги прокнижи првите бодови во групата „А“ откако на отворањето на „Паркот на Принцовите“ ја совлада Романија со 2 спрема 1.

 

Домашниот напаѓач, Жиру, во 58 минута го отвори резултатот а романците изедначија само седум минути подоцна од пенал. Успешен реализатор беше Станку. Кога сите очекуваа можеби двете земји да освојат по еден бод, фантастичниот Паје испрати одличен шут, погоди за 2:1 и донесе голема радост за домаќините.

 

Утре во рамките на истат група од 15.00 часот ќе се сретнат Швајцарија и Албанија.
 
Јорданеску: „Нема да бидеме само статисти“
10.06.2016.

 Вечерва со дуелот меѓу домаќинот Франција и селекција на Романија од 21 часот на „Стад де Франс“ во Париз и официјално започнува Европското првенство 2016. Домашната селекција на Франција важи за еден од фаворитите за висок пласман , но селекторот на Романија Јоданеску не сака да размислува за предавање.

„Очекувам Франција од самиот почеток да тргне агресивно и да не нападне, но јас знам дека моите играчи се подготвени на се. Верувам во квалитетот на моите играчи и знам дека може да се носат со притисокот, а тоа да не донесе до поволен резултат“ истакна селекторот на Романија, Ангел Јорданески.

„Според мене Франција е голем фаворит за освојување на Европското првенство. Тоа е екипа која вреди повеќе од 100 милиони евра, но како и секој тим има одредени недостатоци. Јас не планирам моите играчи да бидат само статисти и на овој натпревар, и на целиот шампионат. Ќе се обидеме уште вечерва да ја изненадиме селекцијата на Франција“ додаде Јорданеску.

 
Пасквал ќе ја води Романија
10.06.2016.

 Ракометната репрезентацијата на Романија добива нов предводник. Селекцијата која имаше одлични резултати во минатит век очигледно сака да се врати на старите позиции, па токму поради тоа од федерацијата се одлучиле за селектор да го постават еден од најдобрите ракометни тренери, Чави Пасквал.

Пасквал во моментов е тренер на тимот на Барселона, каде настапува и нашиот Кире Лазаров. Toj подолго време водеше преговори со официјалните претставници на федерацијат, а од синоќа е потврдена соработката. Чави Пасквал има 48 години и е во тренерските води е од 2005 година, а своите најголеми успеси ги постигна токму со Барселона, која ја води од 2009 година.

Со селекцијата на Романија Пасквал ќе соработива во наредните четири години, а главна цел ќе биде пласман на ЛОИ во Токио во 2020 година.

 
Хамбургер добива силен спонзор
10.06.2016.

 Милијардерот Клаус-Михаел Кјуне ќе инвестира околу 100 милиони евра во Хамбургер во следните неколку години, пишува весникот „Билд".

Речиси три месеци траеја преговорите меѓу него, сопственикот на тимот Дитмар Бајерсдорфер и финансискиот директор Франк Ветштајн. По десет средби меѓу нив договорот за инвестициски договор е постигнат. Уште ова лето милијардерот Кјуне кој поседува 11% од акциите на клубот, ќе даде до 30 милиони евра, кои ќе може да се инвестираат во различни нешта.

„Бев многу изненаден од шпекулациите за 50 милиони евра", коментира самиот Кјуне за официјалниот сајт на клубот.

 
Хрватите без секс за време на ЕП во Франција
10.06.2016.

 Репрезентативците на Хрватска добија тежок удар уште пред почетокот на Евро 2016, бидејќи стана јасно дека немаат право на интимни средби.

Селекторот Анте Чачиќ забрани на жените и девојките на фудбалерите не само да се сместат, туку и да се појавуваат во кампот на тимот, а тоа значи дека сите фудбалери на репрезентацијата на Хрватска нема да имаат интимен однос со своите сакани за време на европското првенство.

„За жени во кампот не ми паѓа на памет. Ниту домаќинки, ниту пријателки", категоричен бил Чачиќ. Заострувањето на дисциплината во хрватскиот камп најверојатно е осигурување од евентуални скандали. На Мундијалот 2014 дел од хрватските репрезентативци беа фотографирани како се забавуваат голи во женско друштво околу и во хотелски базен.

 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 29 - 42 од 34226
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image