Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
ALL-STAR викенд во Градски Парк
23.12.2006.

В сабота и в недела од 18.30 часот во салата во Градскиот парк во Скопје, КФМ организира вистинско баскет-шоу. Првото издание на Ол-Стар викендот кој трае два дена и кој ќе ги собере најголемите кошаркарски имиња од земјава на манифестацијата по повод 60-годишнината од кошарката во Македонија...

... Во саботната програма на програмата беше јуниорскиот дуел на кој најголемите кошаркарски надежи во нашата земја одиграа натпревар во кој имаше многу атрактивни потези, а резултатот беше во втор план. За МВП на дуелот беше избран Дамјан Стојановски од Вардар Осигурување, додека на турнирот во забивање победи Александат Стефановски од АМАК.

Во вечерниот термин одбележан 60-годишниот јубилеј на КК Работнички со дуелот помеѓу актуелната екипа на овој клуб и селекцијата на Космофон лигата, на кој Работнички победи убедливо со 99:81, а Диме Тасовски беше избран за МВП на овој натпревар.

На турнирот во шутирање тројки за ветерани победи Драган Василов 

В недела од 18.30 часот почнува дуелот Ол-Стар женската селекција и селекцијата на Македонија до 18 години. Во 20.30 следува главниот дуел меѓу Македонија и Селекција на медиуми.

На Ол-Стар викендот ќе има и натпревар во забивање и натпревар во шутирање тројки и во машка и во женска конкуренција.

Официјален медиумски спонзор на настанот е СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image