Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Петровиќ го напушти МЗТ Скопје, оди во Битола
4.06.2007.

 Од денеска Александар Петровиќ е нов тренер на КК Свислајон Пелистер. По 7 сезони минати на кормилото на МЗТ Скопје, Петровиќ го напушти тимот од Јане Сандански, а ја прифати одличната понуда која ја доби од битолчани.

„Морам да кажам дека минав одлични 7 сезони во Јане Сандански. Тешко ми е што го напуштам овој тим, бидејќи овде се чувствувам како дома, но поради семејни причини и поради добрата понуда од Свислајон Пелистер решив да го водам овој клуб“, изјави на денешната прес-конференција, Петровиќ.

И првите луѓе на МЗТ Скопје не се задоволни со тоа што остануваат без првиот човек на клубот...

...„Сигурно дека не очекувавме да останеме без него, но секако не може да му попречиме во неговата одлука. За нас сега е приоритет да ги завршиме разговорите со спонзорот, па потоа и ќе зборуваме за ново тренерско име“, изјави Драган Панковски, директор на КК МЗТ Скопје.
 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2019 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image