Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Првата кошаркарска лига, сепак, се проширува
20.06.2008.

 Здружението на прволигаши при КФМ на денешната Седница одлучи Првата кошаркарска лига за мажи следната сезона да се зголеми на 12 екипи. Според одлуката која ја објави КФМ, членовите на Здружението на клубови од Прва лига мажи се согласни во наредната натпреварувачка сезона 2008/2009 Прва лига мажи да се прошири со ДВЕ ВАЈЛД КАРТИ и да брои 12 екипи.

Екипите на КК Овче Поле од Свети Николе и КК Ултимејт Баскет од Прилеп се прифаќаат за нови членови на Прва лига мажи во наредната натпреварувачка сезона 2008/2009. Висината на уплата за ВАЈЛД КАРТА да изнесува по 30.000 евра по клуб, кои да се уплатат до 27.06.2008 година, на сметка на Здружението на клубови од Прва лига мажи.

Екипите со ВАЈЛД КАРТА нема да не учествуваат во распределба на средствата. И покрај сите негодувања, сепак, следната сезона Првата кошаркарска лига ќе биде со 12 состави.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2019 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image