Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Хоџсон: „Бејл да пази што зборува“
13.06.2016.

 Селекторот на Англија Рој Хоџсон го повика лидерот на Велс Герет Бејл да внимава што зборува и да не го доведува во прашање патриотизмот и страста на англиските репрезентативци. Неодамна фудбалерот на Реал Мадрид изјави дека тие имаат поголема желба од нивните соседи и дека Англичаните мислат дека се големи, без да постигнале нешто значајно.

Тоа природно го погоди Хоџсон и веднаш возврати пред директниот меч кој се игра во четврток. „Да добиваш срамни коментари е дел од тоа да си фудбалер и тренер. Јас никогаш не ги коментирам другите, бидејќи сум во играта долго време. Секој може да има свое мислење. Јас сепак немам никакви сомневања во врска со нашиот патриотизам и желба и тоа е многу важно", изјави селекторот на Англија.

„Ако тој смета дека е во право, тогаш тоа е во ред. Ние сепак знаеме какви сме и немаме никакво сомневање во гордоста и желба", додаде Хоџсон, чиј тим започна со нерешен резултат на ова ЕП, додека Велс победи и е во подобра позиција за продолжување понатаму.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image