Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Лев задоволен, но и самокритичен кон своите играчи
13.06.2016.

 Селекторот на Германија Јоаким Лев остана многу задоволен од Бастијан Швајнштајгер, кој се врати со гол по лекување на повредата. 56-годишниот селектор ја пофали играта на својот тим, но упати и критики по победата со 2:0 над Украина. „Многу сум среќен за Бастијан Швајнштајгер - по сета работа што тој ја заврши во последните месеци, а го постигна и решавачкиот гол.

Ова ќе помогне многу на него и на тимот", коментираше Лев. „Во првото полувреме, претежно пред погодокот на Мустафи, имавме проблеми при трансформацијата од одбрана во напад и загубивме многу топки. Го подобривме тоа во вториот дел, протокот на топката беше побрз и доминиравме во натпреварот. Но не беше лесно против силна одбрана како то беше оваа на Украина. Најдовме решение и за тоа во вториот дел и затоа сум доста задоволен " изјави Јоаким Лев.

„Не сум изненаден од Украина, бидејќи го следам овој тим веќе две години. Тие сега имаат подобар состав во споредба со Евро 2012. Многу се силни физички во воздухот, многу се брзи по крилата. Можат да бидат опасни за секој ривал " заврши Лев.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image