Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Игуаин останува во Наполи
13.06.2016.

 Најдобриот стрелец на Наполи во Серија А, Гонзало Игуаин останува во екипата на Наполи. Од Италија стигна потврда дека Игуаин го продолжи договорот со Наполи до 2019 година, со што ќе стане најплатениот фудбалер во историјата на Серија А.

Оваа информација денесј ја објави „Раи“, а со овој договор Аргентинецот ќе заработува високи за италијанскиот фудбал 7 милиони евра по сезона, без дополнителните бонуси.  Она што е интерсмно во новиот договор е тоа што драстично е намалена откупна клаузула. Имено, доколку некој го посака Игуаин повеќе нема да има потреба да плати 94 милиони туку „само“ 70 милиони евра.

Со ова падна во вода сите шпекулации дека Игуаин ќе ја напушти екипата на Наполи и ќе се пресели во Англија. Сепак со новиот договор е дадена можност на неколку екипи да евентуално наредната година дадат понуда и ја платат откупната сума од 70 милиони евра.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image