Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Прв смртен случај на ЕП во Франција
13.06.2016.

 Прв смртен случај на Евро 2016. Северноирски навивач почина во Ница, објави францускиот телевизиски канал BFM TV. Според информациите навивачот на Северна Ирска паднал од крајбрежниот булевар Ница од осум метри височина.

Се смета дека тој бил пијан. Трагедијата се случила ноќеска во 2:00 часот по локално време. Информацијата беше потврдена од полицијата во медитеранскиот француски град. Вчера Северна Ирска дебитираше на европско првенство со пораз од 0:1 од Полска во Ница.

Во саботата вечерта градот од француската ривиера беше арена на судири, во кои навивачите на локалниот фудбалски клуб Ница нападнаа навивачи на Полска и Северна Ирска, кои се забавуваат заедно пред натпреварот.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image