Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Червар го крои списокот за Злин
9.06.2016.

 Македонската ракометна репрезентација уште денеска ќе тренира во Скопје во пресрет на првиот бараж дуел со Чешка што нашата репрезентација ќе го игра во сабота во Злин. Селекторот Лино Червар истакна дека денеска ќе се одлучи за конечниот список на ракометари кои ќе патуваат на првата средба.

Стоилов имаше повреда, но последниот тренинг успеа да го одработи и тој најверојатно останува во комбинација за дуелите со Чесите. Останатите ракометари во добра форма и атмосфера го очекуваат саботниот дуел.

Нашата репрезентација за Злин ќе патува во петок наутро, а истиот ден на пладне ќе има и тренинг во салата каде во сабота ќе се игра натпреварот. Реваншот во Скопје е на 15 јуни.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2018 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image