Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
ФИФА: Нема никаква истрага против Инфантино
3.06.2016.

 Етичката комисија на ФИФА не формирала формална истрага против претседателот на организацијата, Џани Инфантино, откако германскиот весник „Ди Велт“ објави дека тој се соочува со казна поради бришење на записи од средба на советот пред Конгресот на централата во Мексико минатиот месец.

Германците беа поддржани од швајцарскиот „Тагесанцајхер“ кој пак објави копии од разменетите електронски пораки меѓу вработените на ФИФА, на кои и било наложено да ги избришат аудио записите од седницата.

„Не сме во позиција да објавуваме дали има прелиминарна истрага, или не. Сакаме сепак да нагласиме дека нема преземени официјални дејства против г-дин Инфантино ", соопштија од етичката комисија на ФИФА.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2019 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image