Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
13 земји понудија трки во светскиот рели шампионат
3.06.2016.

 Светскиот рели шампионат (WRC) може сериознод а го промени календарот на трки за следната година. Организаторите на шампионатот веќе добиле 13 нови барања за земји кои сакаат активно да се вклучат во организација на трка од првенството.

Во листата на потенцијални нови земји за WRC шампионатот се најдоа: Абу Даби, Канада, Чиле, Хрватска, Индија, Јапонија, Јордан, Кореја, Малезија, Нов Зеланд, Северна Ирска, Русија и Турција. Претседателот на Меѓународната автомобилистичка федерација инсистира за глобален календар за сметка на евроцентрична структура која доминираше досега.

"Ова е светски шампионат и календарот треба тоа да го одразува", рече тој. Оваа година календарот е составен од десет трки во Европа и само четири во остатокот од светот.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2018 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image