Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Червар и ракометарите почнаа со подготовките за Чешка
3.06.2016.

 Со првиот тренинг синоќа и официјално почнаа подготовките на македонската ракометна репрезентација под водство на селекторот Лино Червар. Од денеска ракометарите се селат во СРЦ „Кале“ каде ќе одработуваат по два тренинга се до заминувањето за Злин на првиот меч со Чешка во баражите за пласман на СП.

Поради клупски обврски, првата прозивката вчера мина без капитенот Кирил Лазаров, без интернационалците од Германија Борко Ристовски, Филип Миркуловски и Аце Јоновски, како и без Наумче Мојсоски, Велко Маркоски, Никола Митревски, Немања Прибак и Дарко Димитриевски. Од 13. интернационалци во поширокиот список од 28 имиња на собирот дојдоа Гоце Георгиевски, Гоце Ојлески, Влатко Митков и Златко Даскалоски.

Селекцијата треба да се комплетира в понеделник, по што ќе почне и главната фаза од подготовките за дуелот со силната чешка селекција. Првиот меч во Злин го играме на 11 јуни, а само 4 дена подоцна е реваншот во Скопје.

 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2019 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image