Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Низ Настани

Во својата професионална определба, Спортското радио 90.3 фм секогаш е присутно на големите спортски настани. Во продолжение само мал пресек на спортските настани каде екипата на Спортското радио 90.3 фм се појавува извршувајќи ги своите секојдневни обврски... 

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЕРЕВАН, ЕРМЕНИЈА, НА КВАЛ. МЕЧ ЕРМЕНИЈА - МАКЕДОНИЈА (07.10.2011)  

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЛИТВАНИЈА НА ЕП ВО КОШАРКА, КАУНАС 2011 (15-18.09.2011) 

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ МЕДИУМСКИ СПОНЗОР НА ДУЕЛОТ МАКЕДОНИЈА - БИХ И ПЛАСМАНОТ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА ЕП 2012 (12.06.2011)

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЖИВО ОД МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА - Р ИРСКА (04.06.2011)

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЖИВО ОД ФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ПРИЛЕП (Металург - Тетекс, 24.05.2011)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЖИВО ОД СКОПСКИОТ МАРАТОН 2011 (08.05.2011)

  

ЕВРОПСКАТА КАРАТЕ ШАМПИОНКА НАТАША ИЛИЕВСКА ГОСТИНКА ВО СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ НА НАТПРЕВАРОТ ОД 1/4 ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ, ИНТЕР-ШАЛКЕ (Милано, 05.04.2011)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ  НА ДУЕЛОТ Р. ИРСКА - МАКЕДОНИЈА ВО ДАБЛИН (26.03.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ЕКСКЛУЗИВНО НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО ПОЛСКА (24-27.02.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ МЕДУМСКИ ПАРТНЕР НА 40. ИЗДАНИЕ НА „ЗЛАТНИОТ ГОНГ“ (11-13.11.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ СО СВОЈА ЕКИПА ГО ПРОСЛЕДИ СП ВО КАРАТЕ ВО БЕЛГРАД, СРБИЈА (27-30.10.2010)

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ СО ОТВОРЕНО СТУДИО ГИ СЛЕДЕШЕ НАСТАНИТЕ НА СК ВО КУГЛАЊЕ ВО СКОПЈЕ (05-09.10.2010) 

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ПО ТРЕТПАТ МЕДИУМСКИ ПАРТНЕР НА „РЕЛИ-КРОС“ НАТПРЕВАРОТ - ДОЈРАН 2010 (2.10.2010)

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ СО МАКЕДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ВО БРАТИСЛАВА (3.09.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ НА ЕП ВО ВАТЕРПОЛО, ЗАГРЕБ 2010

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО ЖИВО ОД ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ ЗА ВРЕМЕ НА СП 2010

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ НА ПРИЕМ КАЈ ГОРАН ПАНДЕВ (СТРУМИЦА, 16 јуни 2010)

  

ИНТЕРВЈУ СО ЛЕГЕНДАТА НА СВЕТСКАТА АТЛЕТИКА, СЕРГЕЈ БУБКА

  

ИНТЕРВЈУ СО СРПСКИОТ ПЕЈАЧ, ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ, ПРЕД СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ (01.06.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ОФИЦИЈАЛЕН ПАРТНЕР НА ОФМ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП ВО СКОПЈЕ (21-23.05.2010)

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ОФИЦИЈАЛЕН ПАРТНЕР НА СКОПСКИОТ МАРАТОН 2010 (09.05.2010)

  

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ, КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ, И МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ, НИКОЛА ТОДОРОВ, ГОСТИ ВО СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ (06.05.2010)

    

СЕЛЕКТОРОТ НА НАШАТА ВАТЕРПОЛО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, Стеван Нонковиќ, ГОСТИН НА СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ (04.05.2010)

    

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ И МОК ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА СОРАБОТКА, (Ген. сек. на МОК, Сашо Поповски - 20.04.2010)   

  

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО НА РМ, ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ, ВО ПРОЕКТОТ „СТОП НА НАСИЛСТВОТО“ (13.04.2010)  

    

МИНИСТЕРКАТА ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА (МВР), ВО ПРОЕКТОТ „СТОП НА НАСИЛСТВОТО“ (06.04.2010)  

  

ДИРЕКТОРОТ НА АМС, ДИМЕ СПАСОВ, ГОСТИН ВО ПРОЕКТОТ „СТОП НА НАСИЛСТВОТО“ (01.04.2010) 

  

СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ВО РАЗГОВОР СО ГРАШО И СЕВЕРИНА ПРЕД СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ (24.03.2010)

  

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ, ХАРИ ХАЏИ-РИСТЕВСКИ ГОСТИН ВО СПОРТСКОТО РАДИО 90.3  (11 ноември 2009)  

  

Првиот човек на ФФМ, Хари Хаџи-Ристески, во ексклузивно интервју за Спортското радио 90.3 фм.

СПОТ НА НАСИЛСТВОТО ВО СПОРТОТ - ПРОЕКТ СО МВР (септември 2009) 

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм во разговор со министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО КОШАРКА, ПОЛСКА 2009 (ПОЗНАН 7-10.09.2009)

  

Тони Митев на репортерското место во салата и екипата на Спортското радио 90.3 фм во фан-зоната

  

Сашо Кузмановски со јавување во живо од Познан и нашата екипа во друштво со директорот на АМС, Драган Ѓурчевски.

МАКЕДОНИЈА - ШПАНИЈА, 12.08.2009 (100 ГОДИНИ ФУДБАЛ ВО МАКЕДОНИЈА)

  

Спортско радио 90.3 меѓу спонзорите на натпреварот, а Тони Митев во улога на водител на свечената програма 

  

Ристе Влахов како официјален водител на мечот и екипата на Спортското радио 90.3 фм пред мечот

СКОПСКИ МАРАТОН 2009, 10.05.2009

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм со Отворено студио на плоштадот „Македонија“ 

  

Тони Митев како официјален водител на настанот со градоначалникот Коце Трајаковски

ХОЛАНДИЈА - МАКЕДОНИЈА (Кв. за СП 2010), Амстердам, 01.04.2009)

  

Спортското радио 90.3 фм во прес-центарот и во новинарската ложа на Амстердам Арена

СП ВО РАКОМЕТ - ХРВАТСКА 2009 (Вараждин и Задар, јануари 2009)

  

Екипата на Спортското радио 90.3 фм известува од Вараждин и Задар за време на првенството

ЦРНА ГОРА - МАКЕДОНИЈА (Пријателски меч, 19.11.2008) 


Екипата на Спортското радио 90.3 фм на стадионот во Подгорица од каде реализираше пренос 

ИСЛАНД - МАКЕДОНИЈА (Кв. за СП 2010, Рејкјавик, 15.10.2008) 


Ристе Влахов специјално од Рејкјавик го пренесуваше дуелот Исланд - Македонија во живо 

ХУМАНИТАРНА РЕВИЈА НА СПОРТСКИТЕ ЛЕГЕНДИ ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ (Крушево, 12.10.2008)  


Спортското радио 90.3 беше медиумски покровител на ревијата на Спортските легенди за Тоше 

Ф. РАБОТНИЧКИ - ДИНАМО Б. (Скопје, Балканска лига кошарка, 08.10.2008) 


На стартот на БИБЛ лигата Спортското радио 90.3 фм медиумски партнер на КК Ф. Работнички 

МЕЃУНАРОДНО РЕЛИ СО ТЕРЕНСКИ ВОЗИЛА „БЕРОВО 2008“ (04.10.2008) 


Спортското радио 90.3 фм како медиумски спонзор на релито „Берово 2008“ 

МАКЕДОНИЈА - ЕСТОНИЈА (Скопје, Квалификации за ЕП 2009, 20.09.2008)


Спортското радио 90.3 фм беше медиумски спонзор на историскиот меч за нашата репрезентација

МАКЕДОНИЈА - ХОЛАНДИЈА (Скопје, Квалификации за СП 2010, 10.09.2008) 


Р. Влахов како официјален спикер на средбата    Спортското радио 90.3 меѓу спонзорите на ФФМ 

МАКЕДОНИЈА - ШКОТСКА (Скопје, Квалификации за СП 2010, 06.09.2008) 


Екипата на Спортското радио 90.3 фм на ложата    Двете селекции на стартот на мечот

ОХРИДСКИ ТРУБАДУРИ 2008  (Спортско радио 90.3 е медиумски спонзор)


Антонија Шола со Т. Митев по настапот                А. Шола дава изјава за Спортското радио 90.3 

ЕКИПАТА НА СПОРТСКОТО РАДИО 90.3 ФМ ГО КОМЕНТИРАШЕ ЕП 2008 НА АЛСАТ М ТВ 


Т. Митев и С. Кузмановски во гл. студио               Д. Томовски и С. Кузмановски коментираат меч 

ПОЛСКА - МАКЕДОНИЈА (Ројтлинген - Германија, пријателски меч, 26.05.2008)


T. Митев во разговор со Г. Пандев пред мечот     З. Митев и Т. Митев на новинарските позиции

МАКЕДОНИЈА - ПОРТУГАЛИЈА (Скопје, квалификации за СП 2009, 17.01.2008)


Паното на Спортско радио 90.3 во салата “Кале“        Блашко Велјановски, официјален спикер

ХРВАТСКА - МАКЕДОНИЈА (Загреб, квалификации за ЕП 2008, 24.03.2007)


Зоки и Тони во новинарската ложа на Максимир    Директно во програма со Вујадин Станојковиќ

АНГЛИЈА - МАКЕДОНИЈА (Манчестер, квалификации за ЕП 2008, 08.10.2006)  

  

Нашиот известувач Зоран Митев на„Олд Трафорд“ и во друштво со нашата легенда Тоше Проески кој го следеше мечот.
 

MAKЕДОНИЈА - АНГЛИЈА (Скопје, квалификации за ЕП 2008, 06.09.2006) 


        Тони Митев како официјален спикер                 С. Кузмановски (десно) со Џон Тери на пресот

МАКЕДОНИЈА - ХРВАТСКА (Скопје, квалификации за ЕП 2008, ноември 2007)


Паното на Спортското радио 90.3 меѓу спонзорите Екипата на Спортското радио 90.3 на средбата

 
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image