Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
МЗТ Скопје го купи и Александар Костовски
16.07.2013.
 Александар Костовски од денеска е нов член на тимот на МЗТ Скопје Аеродром. Оваа вест денеска со соопштение ја потври нашиот кошаркарски шампион.

 

Костовски ќе го носи дресот на „штрковите“ во наредните две сезони. 185 сантиметри високоит плеј во својата кариера има настапувано за Торус, Вардар Осигурување, Брашов и Куманово. Минатата сезона Александар Костовски ја помина во тимот на Куманово 2009 со кој што покрај настапите во домашното првенство, настапуваше и во БИБЛ лигата.

 

Костовски беше најдобар стрелец во домашниот шампионат со просечни 20.7 поени, заедно со 3.6 скока и 3.7 асистенции, додека во Балканската лига имаше 17.7 поени, 4.2 скока, и 5 асистенции по натпревар. Александар Костовски заедно со Дамјан Стојановски ја поделија наградата за најкорисен играч на завршницата од Купот на Македонија минатата сезона.
 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image