Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ НА МЕДИУМИ 2015

  

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ: 

 

ЧЕТВРТОК, 10 ДЕКЕМВРИ

20.00 МРТ 2 - МПМ  4-2

20.40 КОМПАНИИ 1/2-ФИНАЛЕ / АСТРА КАЗИНО - ТОТАЛ ТВ  1-5

21.20 АЛФА - МАКЕДОНСКО РАДИО  1-4

22.00 АЛСАТ М - ТВ ШЕЊА   1-1

22.40 МИА - НОВА МАКЕДОНИЈА  2-11

 

ПЕТОК, 11 ДЕКЕМВРИ

19.00 РТВ ВЕЛЕС - МРТ 2   0-5

19.40 КОМПАНИИ 1/2-ФИНАЛЕ / ЕВН - АЛКАЛОИД  1-3

20.20 Ревијална / о.у. Гоце Делчев - о.у. Љубен Лапе  1-3

21.00 СПОРТСКО РАДИО 90.3 - МИА   8-5

21.40 МРТ 1 - ТВ ШЕЊА  3-0

22.20 СИТЕЛ - АЛФА  2-1

 

 САБОТА, 12 ДЕКЕМВРИ

12.00 МАКЕДОНСКО РАДИО - СИТЕЛ  7-1

12.40 МРТ 1 - АЛСАТ   1-5

13.20 РТВ ВЕЛЕС - МПМ   1-2

14.00 Ревијална / о.у. Блаже Конески - о.у. Лазо Ангеловски  4-2

14.40  Ревијална / СЕПУГС В.А. Дрен - Општина К. Вода  8-5

15.20 СПОРТСКО РАДИО 90.3 - НОВА МАКЕДОНИЈА  1-8

16.00 Петлиња / ФШ Вардар - ФШ Фамос  2-0

16.40 ЧЕТВРТФИНАЛЕ 4 / СИТЕЛ - АЛСАТ М  0-1

17.20 Ревијална / ФК Ново Лисиче (младинци vs. сениори)  2-6

18.00 ЧЕТВРТФИНАЛЕ 2 / СПОРТСКО РАДИО 90.3. - МРТ 2  2-2 (4-3 пен.)

18.40 Петлиња / ФШ Ново Лисиче - ФШ Кул  0-2

19.10 ЧЕТВРТФИНАЛЕ 1 / НОВА МАКЕДОНИЈА - МПМ  4-0

19.40 Ревијална / МВР - ПС Аеродром  2-1

20.10 ЧЕТВРТФИНАЛЕ 3 / МАКЕДОНСКО РАДИО - МРТ 1  2-1

 

НЕДЕЛА, 13 ДЕКЕМВРИ

12.30 ПОЛУФИНАЛЕ 1 / СПОРТСКО РАДИО 90.3 - АЛСАТ М   2-4

13.10 Ревијална / КУД Танец - Глумци/Пејачи   3-1

13.50 ПОЛУФИНАЛЕ 1 / НОВА МАКЕДОНИЈА - MАК. РАДИО  4-1

14.30 Ревијална / женски фудбал ДОЈРАН ИСТАТОВ - ДРАГОН   3-8

15.15 ФИНАЛЕ (КОМПАНИИ) ТОТАЛ ТВ - АЛКАЛОИД  4-1

15.55 ФИНАЛЕ (Петлиња) ФШ Вардар - ФШ Кул  1-0

16.25 Ревијална / НОВИНАРКИ - ПЕЈАЧКИ  4-5

17.30 ФИНАЛЕ о.у. Љубен Лапе - о.у. Блаже Конески  2-0

18.00 Ревијална / ГРАД СКОПЈЕ - АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ и СПОРТ  2-1

18.45 ФИНАЛЕ / АЛСАТ М - НОВА МАКЕДОНИЈА 3-1

 

ГРУПА „А“

СПОРТСКО РАДИО 90.3

МИА

НОВА МАКЕДОНИЈА

 

ГРУПА „Б“

МПМ

МРТ 2

РТВ ВЕЛЕС

 

ГРУПА „В“

АЛФА

МАКЕДОНСКО РАДИО

СИТЕЛ

 

ГРУПА „Г“

АЛСАТ М

МРТ 1

ТВ ШЕЊА

 

 ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ТУРНИРОТ 2014 ГОДИНА НА СЛЕДНИОТ ЛИНК:

КОМПЛЕТНА ФОТОГАЛЕРИЈА ОД ТУРНИРОТ 2013 ГОДИНА НА СЛЕДНИОТ ЛИНК:

 
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image