Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Србиновски ќе го преземе Кожув
19.09.2012.

 Марјан Србиноски покрај активностите во стручниот штаб на нашата кошаркарска репрезентација ќе седи и на кормилото на екипата на Kожув. Тој кај гевгеличани ќе го наследи Србинот Горан Вркиќ.

 

Kожув во претстојната сезона, освен настапите во првата лига на домашната сцена ќе игра и во регионалната БИБЛ-лига. Србиноски во оваа конкуренција веќе беше активен со екипите на Работнички и на Торус.

 

Kожув во текот на летото се засили со Димитар Kараџовски, Kирил Павловски, Игор Пенов, Александар Штерјов, Дарко Радуловиќ и Владимир Филиповиќ, но на пријателските средби со македонски противници имаа серија порази, што беше сигнал за управата да направи измени, па првата жртва беше тренерот Вркиќ.
 
< Претходно   Следно >
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2020 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image