Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Тенис
Цонга се откажа од учество во Квинс
12.06.2016.

 Францускиот тенисер Жо Вилфред Цонга го откажа учеството на турнирот во Квинс, кој е последна проверка пред стартот на третиот Грен Слем турнир, Вимблдон.

Причина за откажувањето на настапот е повреда на мускулот. Цонга не може ниту да тренира и се надева дека ќе биде подготвен за Вимблдон кој започнува на 27 јуни.

Цонга играше во финалето на овој турнир во 2011 година и беше поразен од Енди Мареј. Неколку пати на Вимблдон Цонга стигнуваше и до полуфиналето, но никогаш не играл во мечот за титулата. 

 
Денес започна 115-от „Роланд Гарос“
22.05.2016.

 Денес на терените на Ролан Гарос во Париз започнаа натпреварите од 115. издание на вториот Грен слем турнир во сезоната, а прв што се игра на земјена подлога. Кај мажите титулата ја брани Станислав Вавринка, а кај жените минатат година најуспешна беше Серена Вилијамс.

Оваа година најголеми кандидати за освојување на турнирот се првиот рекет во Светот, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал,но овие двајца тенисери може да се сретнат во 1/2 финалето. Исто така Енди Мареј со одличната игра во Рим најавува дека може да се бори за трофејот. Рожер Федерер го откажа учество оваа година поради повреда со тоа е намалена конкуренцијата кај мажите.

Кај девојките минатата година најголемо изненадување беше Луси Сафарова, па може да се очекува уште еден нејзин одличен настап на терените не „Роланд Гарос“ и оваа година.

 
Вознијацки нема да игра во Париз
18.05.2016.

 Данската тенисерка, Каролина Вознијацки, нема да настапи на вториот сезонски Грен Слем турнир - Отвореното првенство на Франција на терените на Ролан Гарос кој в недела ќе започне во Париз.

 

Таа има проблем со повреда на стапалото на десната нога и не може да се подготви за силниот турнир. Вознијацки се повреди пред речиси еден месец додека се подготвуваше за турнирот во Истанбул.

 

Токму отсусутвото од Мастерсите во Рим и во Мадрид ја чинеа пад на 34.место на ВТА ранг листата а извесно е дека ја чека уште назадување по завршувањето на вториот годинашен Грен Слем.
 
Сослушувањето на Шарапова в среда
14.05.2016.

 Сослушувањето на Марија Шарапова за допинг случајот со кој и се суспендирани правата за натпреварување ќе се одржи на 18 мај (среда) во Лондон. На почетокот на март, Шарапова најави дека во нејзина допинг-мостра земена по четвртфиналето на Отвореното првенство на Австралија во крајот на јануари, е пронајдена новата забранета суспстанција Мелдониум.

Русинката е отстранета од светскиот тенис на 12 март, десет дена по приемот на резултатите од тестот. Според правилата на Меѓународната тениска федерација, одлуката на Трибуналот ќе ја одреди и висината на суспензијата.

Максимална казна е четири години суспензија, но во случајот со Шарапова се претпоставува дека казната нема да биде повисока од 2 години.
 
Ѓорческа започна со победа
10.05.2016.

 Нашата тенисерка, Лина Ѓорческа, влезе во второто коло во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот кој се реализира во унгарскиот Ѓер а се игра на земјена подлога за награден фонд од 25.000 американски долари.

Таа во првото коло беше подобра од Марина Качар од Србија со 2:1 во сетови. Првиот сет Лина го загуби со 6:3 a во вториот и третиот славеше со 6:4 и 6:1.

Ѓорческа во наредното коло ќе ги одмери силите со втората носителка, Барбара Хас која е на 175-то место на ВТА листата. Ѓорческа со големи амбиции ќе настапи и во двојки заедно со Пемра Озген од Турција.
 
Ѓорческа го поправи пласманот
2.05.2016.

 Нашата тенисерка Лина Ѓорческа откако го освои победничкиот пехар на турнирот во Маниса, Турција, сосема очекува прогресираше на новата ВТА листа. Таа скокна за шест позиции и моментно е на 270. место со 161 поен.

 

Ѓорческа исто така напредуваше за осум позиции и во игра на двојки и сега го зазема 260. место со 243 поени додека Магдалена Стоилковска, остана на 1138. место со 10 поени.

 

Во машка конкуренција, нашиот Горазд Србљак, скокна за седум позиции до 2130-тата додека Стефан Мицов напредуваш за три места и сега е 1295-ти. Наш најдобар тенисер и натаму е Томислав Јотовски кој остана на 683 место со 40 бодови.
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 10 од 729
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image