Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
НБА
Кливленд намали на 3-2
14.06.2016.

 Koшаркарите на Кливленд победија на теренот на  Голден Стејт со 112-97 и намалија на 3-2 во финалната серија во НБА-лигата.

 

Во победничкиот тим Леброн Џејмс и Кајри Ирвинг забележаа по 41 кош и влегоа во историјата како играчи што постигнале повеќе од 40 поени во еден натпревар од финалето. Во составот на Воините се издвои Клеј Томсон со 37 поени а Стеф Кари застана на 25 кошеви.

 

Наредниот меч ќе биде одигран в петок рано наутро во 3.00 часот по македонско време на теренот на Кливленд. Ако победи домаќинот ќе има мајсторка а тогаш предноста на домашниот терен ќе биде на страната на Голден Стејт. 
 
Воините газат се пред себе
11.06.2016.

 Кошаркарскиот шампион во НБА,  Голден Стејт, поведе со 3-1 победи во финалната серија против Кливленд откако славеше со 108: 97 (28:29, 27:21, 22:29, 20:29) како гостин во „Quicken Loans Arena во четвртиот меч од плеј-офот.

 

Стеф Кари забележа 38 поени и беше главен творец на 88-та победа во сезонава со што е соборен рекордот на Чикаго Булс кој имаше 87.

 

Првата ѕвезда на домаќините,  Леброн Џејмс, имаше 25 поени додека  Каиро Ирвинг застана на 34. Натпревар №5 ќе се одигра во Оукланд во вторник наутро.
 
Кливленд возврати со победа од 30 поени разлика
9.06.2016.

 Кошаркарите на Кливленд се одмаздија за двата тешки порази на гостувањата кај Голден Стејт и за возврат постигнаа убедлива победа дома синоќа за да намалат на 1-2 во победи во финалната серија. Кавалирси победија со 120:90 и конечно ја покажаа својата вистинска сила против актуелниот шампион.

Леброн Џејмс одигра одличен натпревар и заврши со 32 поени и 54% успешност при реализацијата на шутевите од поле. Тој имаше и единаесет скока, шест асистенции и две блокади. Ирвинг исто така, конечно, се пробуди и реализираше 30 поени, а запиша и осум асистенции и четири скока. 

Одличен настап имаше и Џеј Ар Смит, кој постигна пет тројки од десет обиди и заврши со 20 поени. Стеф Кари беше најпрецизен за Голден Стејт со 19 поен, додека Харисон Барнс постигна 18 поени и додаде осум скока. Четвртиот натпревар од серијата повторно ќе биде во Кливленд ноќта меѓу петок и сабота.

 
Рубио може да си замине од Минесота
7.06.2016.

 Кошаркарот на Минесота, Рики Рубио, размислува околу неговата иднина во тимот на "Шумските волци", соопштува ESPN.

 

Бекот на шпанскиот национален тим призна во интервју за авторитетниот медиум дека е подготвен да ја напушти екипата за која дебитираше во НБА ако Минесота не се квалификува за плеј-офот во сезоната 2016/17.

 

Дојдов во Минесота, со надеж дека ќе му помогнам на тимот да ја прекине серијата од повеќе години во кои не учествува во плеј-офот. Играм во НБА веќе пет години а уште не сум ја почувствувал магијата на плеј-офот", коментира Рубио пред ESPN.
 
„Воините“ вторпат го разнесоа Кливленд
6.06.2016.

 Кошаркарите на Голден Стејт поведоа со 2:0 во големото финале на НБА лигата, откако победија со 33 поени разлика во вториот меч како домаќини против Кливленд, овој пат со 110:77. Неверојатната шутерска вечер им донесе извонредни 54.3% реализација на шутевите од поле, што едноствано беше неодбранливо за гостите од Кливленд.

Во исто време Кавалирс имаа очаен шут. Погодуваа со 35.4% ефикасност од поле, додека од шутеви за три поени погодина само 5 од 23 обиди. Дрејмонд Грин заврши со 28 поени од кои и пет тројки, пет асистенции и седум скока и беше најефикасен на паркетот. Стеф Кари и Клеј Томпсон постигнаа по четири тројки и завршија со 18, односно 17 поени. 

Леброн Џејмс заврши со 19 поени, девет асистенции, осум скока и четири украдени топки, но и седум грешки. Големото разочарување беше претставувањето на Ирвинг, Кевин Лав и Џеј Ар Смит, кои заедно постигнаа едвај 20 поени.
 
„Воините“ трнаа со победа во НБА финалето
3.06.2016.

 Шампионот во НБА лигата Голден Стејт почнаа со победа во финалната серија против Кливленд, откако синоќа на домашен терен, „воините“ славеа со 104:89 во првиот натпревар во Оукленд.

Триумфот на составот од Калифорнија беше исклучително важен и поради начинот на кој беше постигнат, бидејќи ѕвездите на тимот Стеф Кари и Клеј Томпсон немаа ден и останаа само со 11, односно 9 поени. Резервистите од клупата сепак помогнаа домашните да започнат со победа.

Ливингстон заврши со 20 поени, Барбоса постигна 11 со 100% ефект од поле (5 од 5), а Игуодала помогна со 12 поени. Ирвинг го предводеше Кливленд со 26 поени, Леброн Џејмс додаде 23. Следниот меч се игра повторно на теренот на Голден Стејт ноќта меѓу недела и понеделник

 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 10 од 889
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image