Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Формула 1
Розберг најави останување во Мерцедес
1.06.2016.

 Лидерот во генералниот пласман кај возачите оваа сезонава во Формула 1, Нико Розберг, изјави дека сака да биде дел од Мерцедес и во наредните години, но во овој момент не размислува за потпушување на нов договор. 
Иако гласините го праќаат во Ферари, Германецот тврди дека е среќен во овој тим и е целосно концентриран на оваа сезона.

„Тоа не е нешто за што често разислувам. Тоа беше така и пред викендот во Монако и така ќе биде и по него. Сакам да кажам дека сум среќен во Мерцедес, а и тимот е задоволен од мене, па сигурен сум дека ќе бидам тука уште многу години ", изјавил Розберг.

Победата на клупскиот ривал Луис Хамилтон значеше дека предноста е намалена на 24 бода, но сепак очекувањата Нико да потпише нов долгорочен договор со тимот, откако тоа го направи Хамилтон уште пред време се уште не се остваруваат.

 
Хамилтон беше најсреќен во Монако
28.05.2016.

 Светскиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон беше видно расположен по првата победа во 2016 година и тоа на драматичен начин на денешната трка за Гран При на Монако. Таа помина во знакот на бројните инциденти и испаѓања.

„Мило ми е што денот се разви на начинот на кој очекував. Сакам да се заблагодарам на сите фанови и на мојот тим кој се обиде максимум за да го имам овој автомобил. Се чувствувам благословен ", искоментира Британецот. Второто место му припадна на Даниел Рикјардо од Ред бул а третото на Серхио Перез од Форс Индија. Бодови освоија и: Фетел, Алонсо, Хулкенберг, Розберг, Саинц, Батон и Маса.

Генерален пласман: Розберг 106, Хамилтон 82, Рикјардо 66........Конструктори: Мерцедес 188, Ферари 121, Ред бул 112, Вилијамс 66, Форс Индија 37, Торо росо 30, Мекларен 24, Хас 22 и Рено 6.
 
Раиконен: сум се тркал со таткото на Макс
17.05.2016.

 Кими Раиконен не можеше да се справи со 18-годишниот Макс Верстапен и ја загуби битката за првото место во трката во Формула еден возена за Гран При на Шпанија. На крајот поредокот беше Макс, Кими, Фетел и Рикардо а Верстапен стана најмлад пилот што освоил трка во Ф1.

 

Раиконен кој е во моментов највозрасниот возач на стартната линија го искоментира рекордот на Макс:Разочарувачки е дека не можевме да победиме но, по квалификациите и лошиот старт можеме да бидеме задоволни бидејќи донесовме поени за Ферари и со двете коли“ вели Раиконен.

„Се радувам на Макс. Сите знаеме дека е добар пилот а сега е во добар тим. Што се однесува до тоа "најдобар млад" и " највозрасен возач ", се случува. Сум се тркал со татко му, што звучи многу страшно. во Ф1! Но што да се прави"“ вели Раиконен.
 
Ферстапен за историја на Каталуња
15.05.2016.

 Холанѓанецот Макс Ферстапен направи вистинска сензација со триумфот на денешната трака за ГН на Шпанија која се возеше на патеката Каталуља. Младиот Ферстапен, кој минатата недела доби шанса да вози за Ред Бул, поради казната која тимот му ја изрече на Данил Квјат, го искористи хаотичниот старт на трката и со сигурно возење стигна до првата победа во кариерата. 

Фаворитите од Мерцедес, Хамилтон и Розберг, имаа судир уште на стартот на трката и не успеаја да ја продолжат доминацијата во годинешниот шампионат. Откако Мерцедес ја заврши трката лидерските позиции ги презедоа пилотите на Ред Бул, Даниел Рикардо и Макс Ферстапен.

Со денешната победа, Ферстапен стана најмладиот победник во историјата на Ф1 и прв Холанѓанец кој победил на една трка во Ф1 шампионатот.

 
Верстапен ќе седне во болидот
11.05.2016.

 Младиот возач во Формула еден, Макс Верстапен, во текот на викендот ќе дебитира за шампионскиот тим на Ред Бул. Тој го доби местото на Даниел Квајт кој беше повлечен во Торо Росо поради инцидентите во последните две трки.

 

Тоа значи дека Верстапен на Гран При трката во Шпанија за прв пат ќе седне во болидот на Ред Бул и ќе се натпреварува рамо до рамо со тимскиот колега, Даниел Рикардо.

 

„Немам трпение да седна во колата во Барселона. Ме чека многу работа пред трката бидејќи ќе треба да научам огромна количина на информации, но за среќа тоа е патека која добро ја познавам бидејќи сум возел многу на неа " - нагласи 18-годишниот Верстапен .
 
Заубер влегува во криза
4.05.2016.

 Тимот на Заубер ќе ги пропушти првите официјални тестови во Формула 1 за време на сезоната, соопшти денеска менаџерот на Швајцарците Беата Цендер.

 

Причина за отсуство на Заубер на претстојните вежби во Барселона закажани веднаш по трката во Шпанија се чисто финансиски. Според Правилникот за сезона 2016, секој тим мора да го тестира болидот во два од четирите официјални тестови со млади возачи.

 

„Имаме финансиски тешкотии и работиме напорно за да го решиме проблемот но, тоа не е воопшто лесно. Годишна буџети се премногу големи и ние се обидуваме да ги покриеме преку нашите спонзори, бидејќи приходите од комерцијалните права не се доволни ", рече Цендер.
 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 10 од 875
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image