Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Меѓународен спорт
Куртоа ја критикуваше играта на Белгија
14.06.2016.

 Голманот на Белгија, Тибо Куртоа, беше сосема реален во изјавата по вчерашниот пораз од Италија со 2-0 во групата „Е“ на Европското фудбалско првенство во Франција.

 

Тактички и организациски Италија беше класа над нас. Ги направивме истите грешки како на пријателските натпревари. Никој не ги пратеше нападите на италијаните низ средината“ вели Куртоа.

 

„Сега ќе мора да славиме на другите два натпревари но, не смееме да ги направиме истите грешки  -истакна Куртоа пред дуелите со  Република Ирска и Шведска.
 
Питсбург е освојувач на „Стенли Купот“
13.06.2016.

 Екипата на Питсбург го освои по четврти пат во својата историја првенство во НХЛ лигата или популарно наречен „"Стенли куп", откако победи со 3:1 на гостувањето кај Сан Хозе и ја заврши финалната серија од Националниот хокеарска лига на САД и Канада (НХЛ) во шестиот натпревар.

Истo како предните три пати Пингвините ќе го донесат купот во сопствениот град, откако не успеаја да го добијат домашниот натпревар. Капитенот Сиднеј Крозби, кој беше награден со трофејот за најкорисен играч во плеј-офот, ја заврши средбата во Сан Хозе со две асистенции. Брајан  На трибините имаше огромна радост. Марио Лемјо, кој освои две титулу со Питсбург Пингвините во почетокот на 90-те години и беше примен во Салата на славните на НХЛ, исто така, изрази огромната радост од фактот дека повторно е шампион.

„Момчињата играа совршено и за време на регуларната сезона, и за време на плеј-офот. Најмногу се радувам за тоа што се претставија извонредно денес, откако изгубија тежок натпревар дома. Сезоната беше долга, но сега веќе можеме да се свртиме назад со насмевка", рече Лемјо по доделувањето на пехарот.

 
Пасквал ќе ја води Романија
10.06.2016.

 Ракометната репрезентацијата на Романија добива нов предводник. Селекцијата која имаше одлични резултати во минатит век очигледно сака да се врати на старите позиции, па токму поради тоа од федерацијата се одлучиле за селектор да го постават еден од најдобрите ракометни тренери, Чави Пасквал.

Пасквал во моментов е тренер на тимот на Барселона, каде настапува и нашиот Кире Лазаров. Toj подолго време водеше преговори со официјалните претставници на федерацијат, а од синоќа е потврдена соработката. Чави Пасквал има 48 години и е во тренерските води е од 2005 година, а своите најголеми успеси ги постигна токму со Барселона, која ја води од 2009 година.

Со селекцијата на Романија Пасквал ќе соработива во наредните четири години, а главна цел ќе биде пласман на ЛОИ во Токио во 2020 година.

 
Кари и Олдриџ нема да играат на ОИ
7.06.2016.

 Соединетите Американски Држави се главниот фаворит за освојување на златото на кошаркарскиот турнир на Летните Олимписки Игри во Рио Де Жанеиро иако во меѓувреме останаа без: Крис Пол, Ентони Дејвис, Блејк Грифин, Џон Вол.

 

Во „дрим-тимот“ нема да бидат и Стеф Кари како и центарот на Сан Антонио, Ла Маркус Олдриџ.

 

Првата ѕвезда на „воините“ сака да се посвети на рехабилитација на коленото и зглобовите додека Олдриџ има повреда на раката. Олимпијадата во Бразил ќе се реализира од 5 до 21 август.
 
Светот в петок ќе се прости од Али
5.06.2016.

 Легендарниот боксер Мухамед Али кој почина вчера на 74-годишна возраст во клиника во Феникс, ќе биде погребан в петок во неговиот роден град Луисвил во американската сојузна држава Кентаки.

 

На погребот ќе може да присуствуваат сите што сакаат да му оддадат последна почит а истиот ќе биде пренесуван и на интернет. Свечен говор ќе одржат поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон, актерот Били Кристал, како и спортскиот коментатор, Брајант Гамбел.

 

Трикратниот светски шампион и освојувач на златен медал на Олимписките Игри во Рим во 1960 година, почина во саботата рано наутро по 31-годишна борба со Паркинсоновата болест.
 
Почина боксерската легенда, Мохамед Али
4.06.2016.

 Боксерската легенда Мохамед Али почина на 74-годишна возраст. Човекот кој ја заслужува титулата суперхерој на едно време, меѓу другото беше прогласен и за „Спортист на векот“ од страна на Меѓународниот олимписки комитет.

Боб Ганел портпаролот на боксерската легенда ја објави веста преку соопштение: по 32 години постојана борба против болеста Паркинсон, Мохамед Али почина на возраст од 74 години. Поранешниот шампион во тешка категорија во четвртокот бил префрлен во клиника во градот Феникс во американската сојузна држава Аризона поради проблеми со дишењето.

Олимпискиот победник и шампион во тешка категорија, кој станал боксер затоа што некој на 12 години се обидел да му го украде велосипедот, во рингот и надвор од него како што постојано нагласуваше „леташе како пеперутка, но бодеше како пчела“.

 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 10 од 2237
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image