Фото Галерија

Галерија

Фото ВестИсланд на Евро 2016 денеска ќе игра против Португалија а на социјалните мрежи се појави слика како Теодор Елмар им чита детска бајка на соиграчите Емил Халфредсон и Биркир Бјарнасон.Тројцата беа сместени во еден кревет и под една прекривката.

Маркетинг

 

Пријатели

  

No Image
Домашен спорт
Миркуловски: Не сме излезени од кризата
14.06.2016.

 Македонија утре дома против Чешка ќе се обиде да ја анулира негативата од 6 голови и да обезбеди место на Светското првенство во ракомет. Филип Миркуловски, по поразот во Злин најави дека во Скопје во реваншот од баражот ќе го одигра последниот меч во националниот дрес.

 

„Се уште не сме излезени од кризата по квалификациите за Олимписките игри. Шест голови во ракометот се многу но, понекогаш можат да бидат и малку. Без разлика на резултатот од првиот меч ние ќе одиме на победа за да се пласираме на светското првенство“ вели Миркуловски.

 

„Ќе мора да играме многу побрзо кога е во прашање враќањето од напад во одбрана. Мора да ја затвориме и средината поради нивните брзи ракометари“ нагласи нашиот репрезентативец.  
 
Ѓорческа остана без пехар во Падова
11.06.2016.

 Нашата најдобро рангирана тенисерка на ВТА листата, Лина Ѓорческа, не се израдува на победничкиот пехар во игра на  двојки на фјучерс турнирот кој се одржа деновиве во Падова и кој имаше награден фонд од 25.000 долари.

 

Таа заедно со Кристина Дину од Романија, беа поразени во решавачкиот меч од Питер и Матуци, кои  славеа со 2 спрема 1 или по сетови: (2-6, 7-6, 10-8).

 

Лина Ѓорческа според најавите наредниот настап ќе го има на турнирот во унгарскиот град Сегед. 
 
Нов пораз на ракометарите
11.06.2016.

 Ниту искусниот стартег на клупата, Лино Червар, не успеа да го врати победничкиот дух во нашата машка ракометна репрезентација. Очигледно сите најави за заминувања, лошите мигови на псоледниот голем шампионат и квалификациите за Олимпијадата, оставија белег во селекцијата која денеска доживеа дебакл во Злин.

 

Домаќинот Чешка славеше со 28 спрема 22 во првиот бараж меч за пласман на Светското првенство во Франција во 2017 година. Кире Лазаров со осум гола беше прв стрелец кај нас додека на другата страна најдобар играч беше голманот Галија со 19 интеревенции.

 

Реваншот ќе биде одигран на 15 јуни во Скопје.
 
Червар го крои списокот за Злин
9.06.2016.

 Македонската ракометна репрезентација уште денеска ќе тренира во Скопје во пресрет на првиот бараж дуел со Чешка што нашата репрезентација ќе го игра во сабота во Злин. Селекторот Лино Червар истакна дека денеска ќе се одлучи за конечниот список на ракометари кои ќе патуваат на првата средба.

Стоилов имаше повреда, но последниот тренинг успеа да го одработи и тој најверојатно останува во комбинација за дуелите со Чесите. Останатите ракометари во добра форма и атмосфера го очекуваат саботниот дуел.

Нашата репрезентација за Злин ќе патува во петок наутро, а истиот ден на пладне ќе има и тренинг во салата каде во сабота ќе се игра натпреварот. Реваншот во Скопје е на 15 јуни.

 
Ракометниот камп Кире Лазаров и Хумел со договор
8.06.2016.

 Ракометниот камп Кирил Лазаров кој оваа година по втор пат ќе се организира во Охрид од 17 до 30 јуни во две смени денес и официјално доби нов партнер.

Спортската опрема Хумел ќе биде официјална опрема на ракометниот камп и сите учесници ќе добијат опрема од Хумел, што преставува подигнување на кампот на уште поголемо ниво со обезбедување на врвна опрема за секој учесник.

Денес беше одржана прес-конференција на која беше официјализирана соработката меѓу Ракометниот камп Кирил Лазаров и Хумел кој во Макеоднија е застапен во продавниците на Д-Спорт кој е застапник за Хумел во нашата држава.

 
Ракометарите се комплетираат пред Чешка
6.06.2016.

 Македонската ракометна репрезентација денеска треба да се комплетира во продолжението на подготовките за престојните бараж мечеви со Чешка за пласман на СП. Селекторот Лино Червар вчера го скрати списокот на играчи кои беа повикани во подготовките за бараж двомечот со Чешка, откако им се заблагодари на петмината млади ракометари, кои беа на поширокиот список.

Нивните места од денеска ќе почнат да ги пополнуваат искусните интернационалци: Борко Ристовски, Наумче Мојсовски, Кире Лазаров, Миркуловски и Велко Маркоски.

Составот ќе биде комплетиран во среда кога на останатите ќе им се приклучи и Ацо Јоновски. Македонија се подготвува за првото гостување кај Чесите на 11 јуни, а реваншот во Скопје е закажан за 15 јуни.

 
<< Почеток < Претходна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна > Крај >>

Резултати 1 - 10 од 4735
No Image
No Image No Image No Image

Лична Карта

 
 
Адреса: бул. 8 Септември ББ,
сала:  Б. Трајковски
Тел/факс: 02/31 21 903
e-mail: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
SMS 070/075/077 145 903077 145 903
 
Следете не на:
 
 
 
 
   

ФОТО - 11. РОДЕНДЕН

Партнери


 
     
 
 
 

        

    

 


Nogomet

No Image
© 2021 Спортско Радио 90,3
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
No Image